Cela-ს პროექტის ფარგლებში ქუთაისის უნივერსიტეტში ჟურნალისტ თეკლე მორგოშიას ვორკშოფი ჩატარდა
პროექტ "სამოქალაქო ჩართულობის სკოლა 2023"-ის ფარგლებში, ქუთაისის უნივერსიტეტში ვორკშოფების სერია გრძელდება. ამჯერად ვორკშოფი ჟურნალისტმა და სამოქალაქო აქტივისტმა თეკლე მორგოშიამ ჩაატარა.
სტუმარმა საქართველოს ევროინტეგრაციის შესახებ გავრცელებულ მითებსა და სტერეოტიპებზე ისაუბრა, გარდა ამისა, ევროკავშირისგან არაერთხელ მიღებულ ფინანსურ სარგებელზე გაამახვილა ყურადღება. მისი თქმით, საქართველოს ეკონომიკური და პოლიტიკური წინსვლის უმთავრესი გზა სწორედ ევროინტეგრაციაა და ამისთვის ქმედითი ნაბიჯები უნდა გადაიდგას.
ვორკშოფი სამოქალაქო განათლების ლექტორთა ასოციაციის (CELA) პროექტის ფარგლებში ჩატარდა. პროექტი ფრიდრიხ ებერტის ფონდის ფინანსური მხარდაჭერით მიმდინარეობს.
იმერეთის რეგიონში პროექტს კოორდინაციას ქუთაისის უნივერსიტეტის სასწავლო პროცესების ადმინისტრირების სამსახურის უფროსი, სამოქალაქო განათლების ლექტორი თინათინ მეფარიშვილი უწევს.

Within the framework of the project “Civil Engagement School 2023”, a series of workshops continues at Kutaisi University. This time the workshop was conducted by journalist and civil activist Tekle Morgoshia.
The guest highlighted the widespread myths and stereotypes about Georgia’s European integration,Furthermore, he emphasized the financial benefits received from the European Union. According to her, the main way of Georgia’s economic and political progress is European integration, and effective steps should be taken for this.
The workshop was held within the framework of the Civic Education Lecturers Association (CELA) project. The project is supported by the Friedrich Ebert Foundation.
Tinatin Mefarishvili, head of Kutaisi University’s educational processes administration service and civic education lecturer, coordinates the project in the Imereti region.