საერთაშორისო ასოციაცია Businet-ის ორგანიზებით ვირტუალური სტუნდენტური კონფერენცია Thinking Employment გაიმართა
2021 წლის 22-24 თებერვალს, საერთაშორისო ასოციაცია Businet-ის ორგანიზებით ვირტუალური სტუნდენტური კონფერენცია Thinking Employment გაიმართა.
კონფერენციის მიზანს სტუდენტებისთვის დასაქმებისთვის საჭირო უნარ-ჩვევების გაცნობა წარმოადგენდა. ღონისძიებაზე აქცენტი გაკეთდა ისეთ მიმართულებებზე, როგორიცაა ექსპერიმენტული სწავლება, ემოციური ინტელექტი, ასევე თვითდაჯერებულობის ზრდა.
სესიები სამი დღის განმავლობაში მიმდინარეობდა, რომლის დროსაც სტუდენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ, წინასწარ მიცემული დავალებების საფუძველზე, თეორიული ცოდნა მიეღოთ წამყვანი სპეციალისტებისგან  და ინდივიდუალური პრეზენტაციები წარედგინათ.
ქუთაისის უნივერსიტეტის მხრიდან კონფერენციაში მონაწილეობა მიიღეს ტურიზმის მენეჯმენტის და ბიზნეს ადმინისტრირების საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტებმა გიორგი ხუციძემ და გოჩა ქარდავამ, ხოლო მენტორის რანგში ქუთაისის უნივერსიტეტის ეკონომიკის საბაკალავრო პროგრამის ლექტორი, ასისტენტ პროფესორი ანი კალანდია ხელმძღვანელობდა სტუდენტების 4-5 კაციან ჯგუფს, რაც გულისხმობდა მონაწილეებისთვის ცოდნის გაზიარებასა და საკონფერენციო მასალების მომზადებაში მათ დახმარებას.

On February 22-24, 2021, the international association “Businet”, of which Kutaisi University is a member, organized a Virtual Student Conference entitled “Thinking Employment”.
The purpose of the conference was for the students to get acquainted with the employment skills, such as experiential learning, emotional intelligence and self-confidence.
During three days of the sessions, students had an opportunity to gain theoretical knowledge based on the tasks given to them by the leading specialists and deliver individual presentations.
On behalf of Kutaisi University, the conference was attended by the students of the BA programs in Tourism Management and Business Administration, Giorgi Khutsidze and Gocha Kardava, as well as by the lecturer of the BA program, Assist. Prof. Ani Kalandia, who had the role of a mentor.
Dr.Kalandia supervised a group of 4-5 students, implying knowledge-sharing and assistance in the preparation of the conference materials.
The lecturer as well as the students were awarded certificates for their successful participation in the conference.