Coding workshop ავსტრიელ პარტნიორებთან ერთად
ქუთაისის უნივერსიტეტმა და ავსტრიულმა ორგანიზაციამ „ინტერდისციპლინარული პროექტების პლატფორმა - PIP”-მა X-XII კლასის მოსწავლეთათვის 3-დღიანი ვორქშოფი ჩაატარა. Coding workshop 2 ნაწილს მოიცავდა:
ტრენინგი და სამუშაო შეხვედრა  _ 22-23 თებერვალი ;
12-საათიანი ჰაკათონი _ 24 თებერვლი
პროექტს ავსტრიელი მოწვეული ექსპერტები გაუძღვნენ , რომლებმაც მონაწილეებს ჰარვარდის კოდინგის სასწავლო პროგრამები გააცნეს.
პირველ დღეს ქართველმა და უცხოელმა ექსპერტებმა მოსწავლეებს პროგრამირების, კომპიუტერული მეცნიერებებისა და ინფორმაციული ტექნოლოგიების საკითხები გააცნეს. მეორე დღე ჰარვარდის უნივერსიტეტის CS50 ლექციების განხილვასა და სპეციალურად შექმნილ კომპიუტერულ ლაბორატორიაში მის პრაქტიკულ სწავლებას დაეთმო. მონაწილეები მთლიანად გაეცნენ პროგრამირების საფუძვლებს, გაიარეს პროგრამირების ენის "პითონის" საწყისები , პროგრამა "სქრეჩინგის" გამოყენებით ისწავლეს  სკრიპტების წერა და ინდი-თამაშების შექმნა.
ვორქშოფის ბოლო დღე ჰაკათონს დაეთმო. მოსწავლეებს წინა დღეებში ნასწავლი თეორიული ცოდნის გამოყენებით კომპიუტერული პროგრამის შექმნა დაევალათ.

Kutaisi University and the Austrian organization “Platform for Interdisciplinary Projects – PIP” held a 3-day workshop for X-XII grade students. Coding workshop included 2 parts:
Training and workshop – February 22-23;
12-hour hackathon _ February 24th
The project was led by invited Austrian experts who introduced the participants to Harvard coding training programs.
On the first day, Georgian and foreign experts introduced the students to the issues of programming, computer science and information technology. The next day was devoted to discussing the CS50 lectures at Harvard University and its practical training in a specially designed computer lab. Participants were fully acquainted with the basics of programming, went through the beginnings of the programming language “Python”, learned how to write scripts using the program “Screening” and create indie games.
The last day of the workshop was dedicated to Hackathon. Students were asked to create a computer proგram using the theoretical knowledge learned in the previous days.